مستندات سیستم انبارداری جمعه یکم بهمن ۱۳۸۹ 15:54

1-1)   ضعف برنامه هاي انبار موجود

   با آمدن سيستم عامل ويندوز ، سيستم عامل داس رفته رفتهاز دور خارج شده است و برنامه هاي قديمي از جمله برنامه هاي انبارداري تحت سيستم عامل داس بوده اند قابل مقايسه با برنامه هاي تحت ويندوز نمي باشد بنا به دلايل زير :

-       محيط گرافيكي ويندوز

محيط متن داس در مقابل محيط گرافيكي و دوستانه كه كاربر كمتر احساس خستگي مي كند و با سليقه خود زمينه كاري را عوض مي كند كه تاثيرات رواني بهينه اي بر روي كاربر دارد .

 

-       قابليت چند وظيفه اي ويندوز

در محيط داس در هر لحظه فقط يك عمل را مي توانيد انجام دهيد ولي در محيط ويندوز شما قابليت چند وظيفه اي را داريد و چند كار را با هم انجام مي دهيد . مثلاَ در حين كار با برنامه خود نامه هاي الكترونيكي خود را دريافت كنيد ، فايل ها را از اينترنت دريافت كنيد ، منابع خود را براي ديگران به اشتراك گذاشت و موسيقي نيز گوش كرد بدون اينكه برنامه خود را قطع كنيد .

 

-       استفاده از موتور هاي پايگاه داده

نرم افزار هاي تحت ويندوز امكاناتن بهتري براي استفاده از پايگاه داده مختلف دارد مثلاَ در محيط Visual Foxpro علاوه بر استفاده از جداول Foxpro امكان استفاده از جداول Access ، Excell ، Oracle ، DB و ...

را دارد . كه اين قابليت براي برنامه نويس مفيد واقع مي شود و جداول طراحي شده در هر نرم افزار ديگر قابل استفاده است . كه اين امكان در محيط داس خيلي ضعيف مي باشد .

 

-       استفاده از قابليت بهينه شبكه

در محيط شبكه ويندوز هر ايستگاه كاري مي تواند داده ها و منابع خود را در اختيار ديگر ايستگاه ها بگذارد ولي در محيط شبكه ناول اين امكان فقط در سرور وجود دارد و امكانات بيشمار شبكه ويندوز  قابل قياس با شبكه هاي قديمي نيست .

 

 

2-1) انگيزه تحقيق

با توجه به وجود برنامه هاي انبار كه تا حدودي نيازهاي انبارداري را پاسخ مي دهد ولي در بيشتر موارد با توجه به نوع انبار و محل آن نياز به برنامه خصصوصي كه نياز هاي كامل انباردار راپاسخ دهد نيز وجد دارد . در برنامه هاي انبارداري جديد مسؤل انبار يا مدير با دادن فاكتور هاي خاص به برنامه تصميم گيري براي مقدار ورود و خروج كالا را براي توليد و غيره را به عهده خود برنامه مي گذارد .

 

3-1) هدف پروژه

اين پروژه در نظر دارد كه ايده هاي اين شركت را جهت استفاده بهينه از برنامه انبارداري برآورده سازد . كه مهم آنها عبارتند از :

v    خصوصی بودن برنامه برای شرکت کفش مشکین مشهد

v    محاسبه حقوق و دستمزد پرسنل شرکت

v بالا بردن امنیت برنامه در مقابل دستکاری داده ها و کاربران غیر مجاز

v    یکپارچه سازی برنامه

نوشته شده توسط محسن  | لینک ثابت |